پست همکاری دریایی برگزاری بین الملل عربستان

پست: همکاری دریایی برگزاری بین الملل عربستان عمان تمرین نظامی شورای همکاری

گت بلاگز وب‌گردی چرا صبح‌ها سرم درد می‌کند؟

سردرد صبحگاهی، مسئله آزاردهنده‌ای است که می‌تواند یک روز ما را به طور کامل خراب کند.

چرا صبح‌ها سرم درد می‌کند؟

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان؛ سردرد صبحگاهی، مسئله آزاردهنده‌ای است که می‌تواند یک روز ما را به طور کامل خراب کند عوامل زیادی در بروز این نوع سردردها نقش دارند. از جمله:

خواب نامتعادل
خواب ناکافی در طول شب می‌تواند باعث ایجاد استرس، فشارخون اوج و زیاد کردن ضربان قلب شود که از عوامل بروز سردرد به شمارمی آیند. یک چرت 20 دقیقه‌ای یا مصرف یک قرص مسکن می‌تواند مسئله را برطرف کند.
خوابیدن زیاد از 9 ساعت در شب نیز با کم کردن سطح سروتونین مغز، جریان خون به مغز را کم کردن می‌دهد و باعث بروز سردرد می‌شود. عالی ترین راه جلوگیری از بروز این نوع سردردها، داشتن ساعت خواب متعادل درطول شبانه روز است.

چرا صبح‌ها سرم درد می‌کند؟

کاهش اندروفین
اندروفین یا هورمون حال خوب در بدن، هنگام بیدارشدن از خواب در پایین‌ترین سطح خود قراردارد. میزان کم اندروفین به باریک شدن رگ‌های مغز منجر می‌شود و می‌تواند منشأ سردرد باشد.
ورزش صبحگاهی به عنوان محرکی جهت تولید اندروفین، عالی ترین گزینه جهت برطرف شدن این نوع سردرد است.

خروپف
اگر در طول شب خروپف می‌کنید و صبح‌ها سردرد دارید، احتمالا دچار آپنه خواب هستید. در آپنه خواب به علت اختلال موقت در تنفس، مغز کمتر از میزان مورد نیاز اکسیژن دریافت می‌کند. اگر دچار آپنه خواب هستید،‌ با پزشکتان در این زمینه مشورت کنید.

تاخیر در دریافت کافئین
کافئین یک مخدر ملایم است که سیستم عصبی را جنبش می‌کند. اگر قهوه روزانه را طبق عادت معمول مصرف نکنید ـ مثل دیگر مواد مخدر ـ دچار تاثیرات جانبی آن که سردرد از شایع‌ترین آنهاست، خواهیدشد. درصورتی که می‌خواهید عادتتان را ترک کنید، پزشکان کم کردن تدریجی مصرف طی چند هفته را توصیه می‌کنند.

افسردگی
سردرد مرتبط با افسردگی که به علت کم کردن سطح سروتونین بروزمی‌کند، هرچند در تمام طول روز رخ می‌دهد، ولی بروز آن در هنگام صبح، معمول‌تر هست. اگر دچار افسردگی هستید، بهتر است هرچه سریعتر مشاوره‌های پزشکی دریافت کنید.

سردرد صبحگاهی، مسئله آزاردهنده‌ای است که می‌تواند یک روز ما را به طور کامل خراب کند.

فشارخون بالا
در افراد مبتلا به پرفشاری خون، جریان خون فشار زیادی به سر وارد کرده، سردرد مکرر ایجاد می‌کند.
بسیاری از افراد حتی نمی‌دانند که پرفشاری خون دارند، لیکن این عارضه علائم بیرونی زیادی ندارد. اگر سردردهای صبحگاهی‌تان مکرر و غیرقابل توضیح هست، چک کردن فشار خون ایده خوبی است.

منبع:جام جم

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: سردرد | دریافت | افسردگی | افسردگی | سردرد | سردرد صبحگاهی | نداشتن خواب ناکافی | خروپوف

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog